top of page

Work
Entertain
Share

2010 yılında ilk defa duyduğumuz “bilim merkezi” kelimesinin hayatımıza bu denli yön vereceğini hiçbirimiz tahmin etmezdik. Dünya’da o kadar bilindik bir terimdi ki bilim merkezleri fakat biz hiç duymamıştık. Yaptığımız araştırmalar sonucunda bilim merkezleri üzerine edindiğimiz bilgileri gün geçtikçe arttırdık. Hazırladığımız sunum dosyasıyla kapı kapı dolaşırken sonunda bir ışık doğmuştu.

Belediye tarafından yapımına karar verilen merkez için 2014 yılı hedeflenmişti. Bu süre zarfında astronomi kampları, bilim şenlikleri ve kamp programlarıyla şehrimizde bilim etkinliklerini toplumla tanıştırmaya başlamıştık.

Kendine has mimarisiyle şehirle buluşan bilim merkezi kısa sürede ziyaretçi akımına uğradı. Toplumun her kesiminden insanların ailecek kaliteli vakit geçirdiği merkezde sürekli yeni etkinliklerle ilgiyi taze tutmaya devam ettik. Yapılan işlerin verdiği motivasyonla ülkemizin en büyük bilim etkinliklere imza atarken artık yeni bir yolculuk vakti gelmişti…

Bilim merkezlerinde birçok alanda görev almış ekibiyle birlikte, bilim temalı etkinlikler konusunda hem kreatif hem de organizasyon tecrübesiyle hem özel sektör hem de kamu kurumlara yönelik etkinlikler tasarlayan ve uygulayan bir şirket olan WES Team şirketini kurmaya karar verdik.

Amacımız bilim merkezleri başta olmak üzere planetaryum ve bilim etkinliklerinin ülkemizin dört bir yanından gerçekleşmesinde öncü rol oynamaktır. Ülkemizin bilim toplumu olma yolunda ilerlemesini istiyorsan toplumun bilime olan ilgisini arttırmak ve bilim iletişimini doğru bir şekilde planlamak gerekir. Burada WES Team olarak yıllardır uygulamakta olduğumuz bilim iletişimi modelini uyguluyoruz.

Öyle bir ekibimiz var ki içerisinde yok yok. Bilim merkezi kurulumu, işletimi ve bilimsel etkinliklerin her birini yapabilecek bir kabiliyete sahibiz. Bu konuda bir çoğumuzun profesyonel olarak bilim merkezlerinde çalışması ile tecrübe ve yetkinlik kazandık. O kadar anlattınız kim bu ekip derseniz WES Team ekibiyle tanışmak için sizi buraya alalım.

Yaptığımız tüm işleri şirketler, kamu kurumları, okullar ve alışveriş merkezleri olarak dörde ayırdık. Her biri için değer katacak içeriklerimiz bulunuyor. Bu konuda bilgi almak için bizlere ulaşabilirsiniz. Sizler bilim merkezi kurmayı ya da bilim etkinlikleri düzenlemek ve bu süreci doğru bir şekilde kurgulamak isterseniz WES Team’e ulaşabilirsiniz. Başvuru formumuz burada bulunuyor.

WES Team olarak “Bilim Her Yerde” hareketine sizleri de bekliyoruz.

bottom of page