top of page

TÜBİTAK Proje Çağrısı 2021

Öncelikle gözümüz aydın; her yıl merakla beklenen ve son güne kadar projeyi yetiştirmek için büyük strese sebep olan ama uygularken de çok keyif aldığımız sonrasında da bizlerde tatlı bir yorgunluk bırakan TÜBİTAK projeleri 2021 için duyuruldu.

Geçtiğimiz dönem pandemi sebebiyle birçok proje gerçekleştirilemedi. Yakın zaman öncesine kadar belirsizliğin hakim olduğu süreçte TÜBİTAK tarafından yapılan açıklamayla tüm sis bulutu bir anda dağıldı. Geçtiğimiz dönem kabul edilen ama uygulanamayan tüm projeler 2021’e ertelendi.

Şimdi yepyeni bir dönem bizleri bekliyor. Bu sene yayınlanan proje rehberinde yazım tekniğini değiştirecek kadar büyük bir değişiklik bulunmuyor. Özellikle geçtiğimiz sene başvurusu kabul edilmeyen projelerin bu sene şanslarını çok daha fazla görüyorum. Çünkü bu sene başarılı olan projelerin yürütücülerin büyük bir kısmı ikinci bir proje yazmak istemeyecektir diye düşünüyorum. Projesi ertelenen yürütücülerin ikinci projeyi yazıp yazamayacakları ile ilgili net bir açıklama olmasa da TÜBİTAK’ın bu konuda pozitif ayrımcılık yapacağını düşünüyorum. ​

Geçtiğimiz sene bizler için de çok yoğun geçti, tüm Türkiye'nin her yerinden bizleri arayıp proje yazımı ile ilgili soru soran öğretmenlerimizle tecrübelerimizi paylaştık. Bu süreçte birçok öğretmenimizle tanıştık ve projeleri kabul edilen öğretmenlerimizin sevincine ortak olduk.

Kendi kişisel zamanlarını da topluma fayda sağlamak amacıyla değerlendiren tüm öğretmenlerimize bu sene de elimizden gelen desteği sunmaya devam edeceğiz.

Tübitak Proje Yazma Eğitimi - 1

TÜBİTAK 4007 projesi yazım atölyesini 28.11.2020 günü ZOOM üzerinden gerçekleştirdik. 2.5 saat süren atölyeye katılan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Ülkemizin dört bir yanından atölyemize katılan öğretmenlerimizle bilim şenliği nasıl düzenlenir, proje sistemi, proje öneri formu, bütçe hazırlama, proje süreci üzerine yoğun bir çalışmayı tamamladık.

Tübitak Eğitim 2

Tübitak Proje Yazma Eğitimi - 2

TÜBİTAK 4007 projesi yazım atölyesinin ikincisini 01.12.2020 (Salı Günü) tarihinde 20:00'da Zoom üzerinden gerçekleştirdik. İnteraktif bir şekilde proje yazım süresince ihtiyaç duyulacak tüm alanlardan bahsederek bir yandan da gelen soruları yanıtladık. Ülkemizin dört bir yanından bu kadar ilgili öğretmenlerimizle tanışmaktan dolayı çok mutluyuz.

05.12-min.jpg

Tübitak Proje Yazma Eğitimi - 3

Proje yürütücüleri için yapmış olduğumuz 3. TÜBİTAK 4007 proje yazımı atölyesini de 05.12.2020 akşamı 20.00-22.30 saatleri arasında tamamladık. Proje sistemi ve öneri formunu detaylıca inceleme ve soruları yanıtladığımız etkinliğimize katılım için teşekkür ediyoruz. 

09.12

Tübitak Proje Yazma Eğitimi - 4

Dördüncü ve son atölyemizi de 09.12.2020 Çarşamba günü 20.00'da Google Meet üzerinden gerçekleştirdik. Bol bol soru cevaplı, atölye öneri formu ve atölye başvuru sisteminde bulunan tüm alanları tek tek değerlendirildi. TÜBİTAK 4007 atölyemiz umuyoruz ki tüm katılımcılara fayda sağlamıştır.

Gerçekleşen dört atölyeden hiç birine katılamayan eğitimcilerimiz de hiç üzülmesin. Bizlere istediğiniz zaman telefon veya e-posta ile ulaşabilirsiniz. TÜBİTAK 4007 sürecinde kafanıza takılan tüm sorularınız için sizlere yardıma hazırız. Şimdiden tüm proje yürütücü adaylarına başarılar ve kolaylıklar diliyoruz.

Tübitak Eğitim 1

Bilimsel Etkinlikler ile İlgili Çalışmalarımız

Bilimsel Etkinlikler ile Faydalı İçerikler

bottom of page