top of page

Şirketler İçin Etkinlikler

Günümüzde, güçlü bir işveren markası oluşturma kapsamında çalışmalar yürüten şirketlerde kurumsal sosyal sorumluluk projelerine ve çalışan motivasyonunu arttırmaya yönelik projelere rastlıyoruz. Çalışanların motivasyonlarını arttırmaya yönelik çalışmalarda da şirket piknikleri ilk akla gelen etkinlik oluyor. Bunun yanında son yıllarda giderek popülerleşen hobi kulüpleri, çalışan çocuklarına yönelik 21. yüzyıl eğitimler programları, bilim ve teknoloji içerikli etkinlikler ve kamp programları insan kaynakları departmanlarının yoğun olarak çalıştığı alanların başında geliyor.

Bunun yanında 2020 yılında hayatımıza giren pandemi döneminde değişen iş yapma modelleriyle birlikte çalışanlarının şirketle ve birbirleriyle bağlantılarını kuvvetlendirmek için çeşitli modeller hazırlanmaya başlandı bile. Lider şirketler de bu değişimin gerisinde kalmamak adına motivasyon arttırıcı aktivite ve eğitimlerini yeni dönem için hazırlıyorlar. Bazıları bilindik kavramlar olsa da içerikleri yeni döneme uygun şekilde değişiyor.

WES Team olarak hayat boyu öğrenme felsefesine inanıyoruz. Bu doğrultuda tasarladığımız tüm içerikleri çalışanlarınızın hem öğrenebilecekleri hem de eğlenebilecekleri bir deneyime dönüştürmeye özen gösteriyoruz.

Peki bu dönemde şirketlere hangi içerikleri öneriyoruz?

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerini, şirketlerin toplum ve dünyamız üzerinden sağladıkları kazancı veya faydayı yine toplum ve dünyaya değer üretmek adına kullanmaları şeklinde açıklayabiliriz. Hepimiz ister birey ister kurum olarak yaşadığımız dünyaya karşı sorumluyuz. Bu yüzden de firmalar tarafından yapılan birçok kurumsal sosyal çalışması bulunuyor. Bu tarz çalışmaların kurumlara olan faydalarını sizler için hazırladığımız kurumsal sosyal sorumluluk kazandırır yazımızda bulabilirsiniz.

Hobi Kulüpleri

Bu konuyu daha önce hiç duymadıysanız emin olun çok yakında duymaya başlayacaksınız. Hobi kulüpleriyle ilgili biraz bilgi sahibi olsam fena olmaz derseniz sizleri hobi kulüplerini anlattığımız içeriğimize alabiliriz. Çalışanların ortak hobi alanlarında buluşarak ekip olarak çalışmalar gerçekleştirdiği bu alanlara kattığımız bilim içerikli öneriler çok ilginizi çekecek.

Bilim Piknikleri

Çalışanlarınıza her yıl aynı içerikleri sunmak yerine her yaş için özel olarak tasarlanan bilimsel atölyeler sunabilirsiniz. Hem çalışanlarınız hem de çocuklarının içlerindeki mucidi ortaya çıkaracak, bireysel ya da ekip çalışmasının yer aldığı atölyelerle unutulmaz bir piknik deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bilim Kampları

Sömestr ya da yaz tatillerinde evde oturan çocuklarımızın gelişimini sunacağınız kamp programları ile destekleyebilirsiniz. Doğa ve bilim temalı programlar ile orman okulu, astronomi, stem, maker, robotik, kodlama, havacılık gibi birçok temada konaklamalı programlar hazırlayıp çalışanlarınızın çocuklarının eğitiminde önemli rol oynayabilirsiniz.

 

Size Özel Tasarlanan Etkinlikler

Tamamen sizin talepleriniz doğrultusunda tasarlanan içeriklerle kurumunuz için marka etkinlikler oluşturabilirsiniz. Bu tarz etkinlikler her yıl yapılarak gelenekselleşebilir ya da her yıl farklı bir konsepte sıfırdan hazırlanabilir. Örnek olarak;

  • Bilim ve Teknoloji Haftası

  • Dünya Çevre Günü

  • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

  • Şirket Doğum Günü

  • Birlikte Tasarlayacağımız Marka Etkinlikler

Ideathon

Günümüzde sayıları giderek artan Hackathon organizasyonlarını kısaca belirli bir amaç için oluşturulmuş ekiplerin belirlenen bir süre zarfında verilen problemle ya da görevle ilgili inovatif fikirlerini kodlara ya da projelere döktüğü yarışmaları diyebiliriz. Yurt dışında dev markalar tarafından bile sıklıkla kullanılmaktadır. Şirket çalışanları olarak yeni dönemde kesinlikle değerlendirmenizi tavsiye ettiğimiz Hackathon yarışmaları için Hackathon Nedir yazımızı okuyabilirsiniz.

Yeni Nesil Eğitimler

Teknolojinin hızla yayılması, pandemi süreci derken iş yapma şekillerimiz de sürekli değişiyor. Bu durumda şirket kültürünün de dünyadaki bu yarışa ortak olabilmesi ve başarılı olması adına ekiplerini sürekli güncel teknikler ve eğitimlerle donatmak durumunda kalıyor. Artık bir çok eğitim hazır bir şekilde ulaşabilir durumdayken kurumlara özel olarak hazırlanan Maker, Tasarım Odaklı Düşünce, Drama ve Idea Generation, Story Telling tarzı içeriklerle hem üretme, hem tasarlama hem de sunma konusunda yetkinliklerini geliştirebilirsiniz.

Şirketler İçin Neler Yapıyoruz

Kurumlara Özel İçerikler

bilimsel_turlar_wes_team.jpeg

Bilim Kampları

BP4

Bilim Piknikleri

WES - hackathon

Ideathon

WES - Hobi

Hobi Kulüpleri

bottom of page