top of page

Okullar İçin Etkinlikler

Gelişen teknolojiyle orantılı olarak eğitim sistemleri de değişime uğruyor. Gelecek nesillerin eğitim yuvaları olan okullarda da 21. yüzyılın gereksinimlerine uygun bireyler yetiştirmek adına eğitim müfredatları sürekli güncelleniyor. Amerika’dan gelen STEM ve Maker akımı ülkemizde de yoğun bir biçimde hissediliyor. Ülkemizde FETEMM adıyla bildiğimiz STEM faaliyetlerine hem akademisyenler hem de öğretmenler yoğun ilgi gösteriyorlar.

Yukarıda bahsettiğimiz konulara aşina değilseniz ya da daha fazlasını öğrenmek isterseniz STEM nedir? ve Maker Nedir? sorularını yanıtladığımız yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Bunların yanında eğitim camiasının tartıştığı konulardan olan eğitimde STEM’in önemi ilginizi çekebilir. Maker hareketi ise daha öncesinde DO IT YOURSELF dediğimiz DIY çalışmalarının günümüze uyarlanmış hali diyebiliriz. Her ne kadar DIY dediğimiz çalışmalar evde bile bulunabilecek basit malzemelerde yapılsa da Maker çalışmalarında genelde robotik ekipmanlar kullanılıyor. Maker hareketi hakkında detaylı bilgiyi de maker hareketinin gelişimi ve ülkemizdeki etkisini anlattığımız yazımızda bulabilirsiniz.

Ayrıca okul dışı öğrenme ortamları konusu da okullarımızda sıkça karşımıza çıkıyor. Kurulan bilim merkezleri, ziyaretçilere sundukları hizmetleri drama çalışmalarıyla destekleyen müzeler, doğadan yapılan çalışmaların yer aldığı orman okulları da bu tarz çalışmaları destekliyor.

Peki WES Team olarak sizlere neler sunuyoruz merak ediyorsanız sizleri aşağıya alalım;

Bilim Şenlikleri

Kamu kurumlarıyla ortak olarak şehirde bulunan meydan ya da park alanlarında düzenleyebileceğiniz bilim şenlikleri okul markanıza değer katacaktır. Okulunuzun bilimsel anlamda çalışmalarını toplumla paylaştığı etkinliklerde hem öğrencileriniz hem de öğretmenleriniz yer alabilir. Ayrıca kendi okulunuzda düzenleyeceğiniz bilim şenlikleri için de hem eğlendiren hem de öğreten birçok içeriğimiz sizleri bekliyor.

Bilim Gösterileri

Bilimin en eğlenceli hali olan bilim gösterileriyle öğrencilerinize unutulmaz bir gün yaşatabilirsiniz. Bazen güldüren, bazen heyecanlandıran ve en önemlisi merak uyandıran içerikleriyle patlamalı, yanmalı veya kimya dolu deneyler sizleri bekliyor. Bilim gösterilerinde her bir deney 10 dakika sürerken programlar da en az 3 deneyden oluşuyor. İnteraktif bir şekilde yapılan deneylerde kimi zaman öğrenciler de rol alabiliyorlar.

Bilim Kampları

Yaparak yaşayarak öğrenme mantığıyla hazırlanan bilim kamplarımızda öğrencilerinize astronomi, doğa, e-spor, robotik, kodlama, havacılık, stem, maker gibi birçok alanda içerikler sunabilirsiniz. Okullar açısından baktığımızda, velilere çocuklarının boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri özgün içerikler sunmak marka değerine de olumlu yansıyacaktır. Çünkü velilerimiz çocukları en iyi eğitimi alabilsin diye sürekli araştırıyorlar, böyle bir konuda onlara destek olacak bir okul fark yaratabilir.

Okullar İçin Neler Yapıyoruz

BP4

Bilim Piknikleri

bilimsel_turlar_wes_team.jpeg

Kamp Programları

Bilim Şenlikleri

Bilim Şenlikleri

1

Kurumlara Özel İçerikler

bottom of page