top of page

Mobil Planetaryum

Teknolojinin gelişimi ile birlikte gün geçtikçe popülerliği artan planetaryum sistemleri içerisinde bulunan mobil planetaryum, kişilere sunmuş olduğu kolaylıklar ve deneyim sebebi ile çokça tercih edilmektedirler. Ülkemizde henüz yeni yeni kendini göstermeye başlamış olan planetaryum sistemlerine sahip olmak istediğiniz taktirde bu alanda yetkinlik ve deneyim, tecrübe sahibi markalar ile iş birliği yapmanız ileri zamanlarda herhangi bir sorun yaşamamanız adına son derece önemlidir. Bizler WES Team olarak sizlere planetaryum sistemleri alanındaki üstün deneyim, tecrübe ve yetkinliğimizi sunmaktayız.  Bu sebeple sizlere bu alanda yardımcı olmaktan ve mobil planetaryum sistemlerine sahip olduğunuz andan sonra dahi eksik olmayan desteğimiz ile yanınızda bulunmaktan mutluluk duyarız.

Mobil planetaryum sistemleri adeta insanların hayallerini gerçekleştiren bir dünyadır. İnsanlar mobil planetaryumların içerisine girdikleri anda hayallerinde olan yıldızlara, gökyüzüne, gezegenlere hayallerindekinden çok daha yakın olabilirler. Yalnızca bununla da bitmiyor elbette. WES Team olarak sunmuş olduğumuz mobil planetaryum sistemleri içerisinde kullandığımız özel projeksiyonlar ve lensler sayesinde yüksek kaliteli görüntüler ve gerçeklikle beraber yalnızca uzay, gezegenler gibi astronomi alanında değil birçok alanda da mobil planetaryum sistemleri ile gösterimler düzenlenebilmektedir. Tüm bunlar ve daha fazlası için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmeniz olacak. Kalan her şeyi sizler için yapıyoruz.

Mobil planetaryum sistemleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak adına yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Mobil Planetaryum Nedir?

Planetaryum sistemleri mobil ve sabit olmak üzere ikiye ayrılırlar. Mobil planetaryumlar diğer bir adıyla taşınabilir(gezen) planetaryumlar kubbe şeklinde tasarlanan ve özel balık gözü lensler, projeksiyonlar ile görüntünün kubbe şeklindeki özel planetaryum sinema perdesine yansıtılmasıyla izleyiciyi içine alan, yüksek gerçeklik kalitesinde gösterimler sunan sistemlerdir.

Sabit planetaryum sistemlerinin aksine mobil planetaryum sistemleri ihtiyaç duyulan alana yaklaşık 2 saat gibi kısa bir süre içerisinde kurulabilen yapılardır. Bu sebeple de sabit planetaryumlara ulaşamayacak ya da planetaryum sistemlerine gitmektense planetaryum sistemlerinin onlara gelmesinin daha uygun olduğu kalabalık gruplar için mobil planetaryum çok daha fazla tercih edilmektedir.

Mobil planetaryum hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak isterseniz sizleri buraya alabiliriz.

Neden WES Team Mobil Planetaryum Sistemleri Tercih Edilmelidir?

Planetaryum sistemlerinden gerçek verimi alabilmek adına profesyonel bir ekipten yardım almanız sizlere oldukça fayda sağlayacaktır. WES Team olarak mobil planetaryum sistemleri içerisinde yalnızca planetaryum sistemlerini değil yanında çok daha fazla avantajları da sizlere sunmaktayız. Bunlardan kısaca bahsetmemiz gerekirse:

Geniş Film Havuzu

Planetaryum sistemlerinde dilediğiniz her film gösterilememektedir. Bunun sebebi ise planetaryum sistemlerinin düz değil kubbe şeklinde bir perdeye sahip olmasıdır. Özel olarak tasarlanan ve izleyicinin gerçeklik duygusunu en üst seviyede hissetmesini sağlayan planetaryum perdesine filmlerin aktarılabilmesi için bu perdeye uygun olarak bazı gözü lenslerle çekilmiş olması gerekmektedir. Planetaryum sistemlerinin ilk ortaya çıktığı yıllarda genel olarak astronomi alanında ve sınırlı film tercih hakkı olsa da planetaryum sistemlerine karşı ilginin artması ile ayrı bir film sektörü de doğmuştur. WES Team olarak sizlere sunmuş olduğumu birçok farklı alanlardaki film seçeneklerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

Jeodezik Sistem

Mobil planetaryum sistemlerinin ilk olarak kitlelerle buluştuğu yıllarda şişme mobil planetaryum sistemleri kullanılmaktaydı. Bu sistemler kubbe şeklinde bir çadırdan oluşuyor ve içerisine hava vererek kuruluyordu. İçerisindeki havanın dışarıya çıkacak bir hareket olduğunda da tekrardan şişirilmesi ve gösterime hazır hale gelmesi gerekiyordu. Bu da gösterim açısından oldukça olumsuz etkileri doğuruyordu. WES Team olarak gelişen teknoloji ile birlikte mobil planetaryum sistemlerimizde jeodezik sistemleri kullanmaktayız. Jeodezik sistemler birbirine kolayca monte edilebilen parçaların bir araya getirilip özel mobil planetaryum perdesi ile tamamlanmasıyla ortaya çıkan mobil planetaryum sistemleridir. Bu sebeple herhangi bir olumsuzluk yaşamadan profesyonel bir kalitede gösterimlerimizi sunmaktayız.

Ses Sistemi

Planetaryum sistemlerinde gerçeklik duygusunu yakalayıp profesyonel bir deneyim yaşatmak adına görüntü kadar ses sistemleri de önemlidir. Bu sebeple sistemlerimizde üstün kalitede ses sistemleri kullanmaktayız.

Garanti ve Destek

WES Team olarak sizlere sunmuş olduğumuz mobil planetaryum sistemleri ile birlikte aynı anda garanti ve desteğimizi de sunmaktayız. Herhangi bir aksilik yaşamadan gösterimlerin devam edebilmesi adına profesyonel ekibimiz ile her an yanınızdayız.

bottom of page