top of page

WES Team ile Fikir Maratonu - Ideathon

Ortada bir sorun varsa bu sorunun çözümünü direkt olarak odak noktaya bakarak aramak son derece mantıklı bir karar olacaktır. Ideathon çalışmaları da bir nebze bu görevi görmektedir. Ideathon çalışmaları sayesinde bir çözüm arayışında iseniz soruna bakabileceğiniz büyüteciniz de var demektir. Hedef kitleniz ile birlikte yapılan beyin fırtınaları dışarıdan gören bir gözden çok daha fazla detayı gözler önüne serecektir. İşte WES Team olarak sizlere tam da bunu sunuyoruz. Organize ettiğimiz ideathon, bir başka deyişle fikir atölyeleri ile oldukça kısa süreler içerisinde birbirinden yaratıcı ve aynı zamanda çözüm odaklı fikirlerin, projelerin ortaya çıkması için gerekli olan koşulları sağlıyoruz.

Aradığınız şey taptaze inovasyon fikirleri, projeleri ise sizler için en doğru organizasyon WES Team olarak üstün kalite standartlarımızla organize ettiğimiz ideathon yani fikir atölyeleri olacaktır. Dünyanın çeşitli noktalarında yaygın olarak düzenlenen bir organizasyon olsa da ülkemizde henüz çok sık ideathon çalışmalarını göremiyoruz. Bu sebeple konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz sizleri buraya alalım.

Olumlu yönde ilerleyen ve kendini gün geçtikçe geliştiren bir kurumsal imaj çalışması yaratmak için birçok yöntem kullanılabilir; ancak unutmamak gerekir ki çoğu yöntem sektördeki herkes tarafından az çok kullanıyor. Özgün ve kendinize ait bir imaj çalışması yapmak istiyorsanız çevrenizde, içerisinde olduğunuz pazarda eşine henüz az rastlanan çalışmalara yönelmeniz sizler için akıllıca bir tercih olacaktır. Ideathon da bu çalışmalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Dışarıdan bakıldığında yalnızca yeni fikirlerin bulunduğu fikir atölyeleri olarak görülse de bu yönünün yanında ideathon çalışmaları aynı zamanda hedef kitlenizin gözünde onlara yakın olduğunuzun, seslerine kulak verip önemsediğinizin de bir göstergesidir. Kitlenizle bu kadar olumlu ve içten bir etkileşim halinde olmanız organik olarak büyüyen ve gelişen bir marka sadakatini de size getirecektir.

Yazımızın devamında aklınızdaki birçok soruya daha cevap bulabilirsiniz.

Şirketler Neden Ideathon Çalışmalarına İhtiyaç Duyar?

Dijitalleşen dünya içerisinde her an hayatımıza bambaşka yeniklikler dahil oluyor. Bu yeniliklerin geçmiş zamanda takibi çok daha kolaydı; fakat günümüzde gündemden uzak kaldığınız 1 hafta dahi 1 yıl gibi hissettirebilir. Sürekli olarak güncellenen, farklılaşan ve yeni ihtiyaçların ortaya çıktığı bir çağda yaşıyoruz. Bu sebeple kendini yalnızca içe kapatıp üretim yapan ve hedef kitlesi üzerinde araştırma yapmayan şirketler ilk olarak küçülmeye, daha sonrasında da yok olmaya maalesef mahkumdur.

Dünya üzerinde sektöre yön veren firmaların yaptığı ilk şey şüphesiz kitlelerinin ihtiyaçlarını ve isteklerini analiz edip bunlar üzerinde çalışmalar yapmaktır. Günümüzde tüketim alanında ihtiyaçtan daha çok isteklerin ön plana çıktığı bir gerçektir. Bu sebeple daima güncel olmak son derece önemlidir. En güncel ve yenilikçi fikirleri de kitlenizin içinden daha güzel bir yerde bulmanız pek muhtemel değildir. Bu sebeple ideathon çalışmaları altında düzenlenen fikir atölyeleri ile kitlenize ulaşmanız, onların fikirlerini, istek ve ihtiyaçlarını analiz etmeniz size başarı merdivenlerini hızlıca fakat emin adımlarla atlatacak bir hamle olacaktır.

WES Team Olarak Ideathon Çalışmalarını Nasıl Düzenliyoruz?

Ideathon çalışmaları için ilk olarak yapmanız gereken beklentilerinizi ve hedef kitlenizi belirlemektir. Bu konuda WES Team olarak sizlere yardımcı oluyoruz. Daha sonrasında ise sizin için özel olarak isteklerinize ve beklentilerinize en uygun şekilde ideathon organizasyonlarını düzenleyerek hazır hale getiriyoruz. Sizlere de yalnızca bu çalışmalardan en üst verimi almak kalıyor.

WES Team ile bugün değil her gün sektörünüzün parlayan yıldızı olabilirsiniz. Sizleri bekliyoruz!

bottom of page