top of page

Bilim Şenlikleri

Bilimin eğlence ile harmanlanmasından ortaya çıkan Bilim Şenlikleri 7’den 70’e toplumun her kesiminin gönlünü fethedecek bilim alanındaki çeşitli etkinliklerin, atölye çalışmalarının, bilim gösterilerinin, yarışmalarının, sergilerin yapıldığı organizasyonlara verilen addır.

Bilim şenlikleri genel olarak tüm yaş gruplarına hitap etse de özellikle 7-14 yaş grubu için son derece önemli ve fayda sağlayan etkinlikleri bünyesinde bulundurmaktadır. Öyle ki bilim şenlikleri sayesinde okul çağında olan ve bilimi ders niteliğinde çoğunlukla teorik olarak gören çocuklar, bu şenlikler içerisinde deneyimleyerek öğrenebilme, yeteneklerini keşfedebilme,  yeni ilgi alanları ve hobiler bulabilme imkanına da sahip olurlar.

Bilim şenlikleri dünyanın birçok ülkesinde düzenli olarak gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde de özellikle TUBİTAK’ın vermiş olduğu destekler sonrasında bilim şenliklerinin sayıları her geçen gün artmaktadır. WES Team olarak dünyanın önde gelen bilim şenliklerini inceleyip ülkemize göre geliştirebilme imkanına sahip olduk. Konya Bilim Şenliği, Bursa Science Expo gibi çeşitli organizasyona da profesyonel ekibimizle imzamızı atmış bulunmaktayız. Bilim, teknoloji ve sanatın olduğu her noktada olduğumuz gibi bilim şenliklerinde de varız. Eğer siz de profesyonel nitelikte bir bilim şenliği organize etmek istiyorsanız WES Team olarak yanınızdayız!

WES Team Neler Yapıyor?

Düzenlemiş olduğumuz birçok bilim şenliği, bilim kampı, bilim gösterileri tarzında organizasyonlardan edinmiş olduğumuz tecrübelerimizle profesyonel ve dinamik tamımızla bilim şenlikleri denince en iyisini ortaya koymak için çalışıyoruz. Peki bilim şenliklerinde neler yapıyoruz?

Bilim şenlikleri içerisinde;

  • Bilim, sanat, teknoloji gibi çeşitli alanlarda atölye çalışmaları

  • Bilim yarışmaları,

  • Bilim şovları,

  • Sergiler,

Gibi daha birçok çalışmaya bilim şenlikleri içerisinde yer veriyoruz. Bilim şenliklerinde yapılan çalışmalar hayal gücü ve yaratıcılık temellidir. İyi bir beyin fırtınası ile topluma fayda sağlayacak, bilim alanında dikkatleri çekecek her türlü çalışma bilim şenlikleri içerisine entegre edilebilir.

Neden Bilim Şenliği Düzenlemelisiniz?

Bilim şenlikleri bir sosyal sorumluluk projesi olarak adlandırılabilir. Herkesin hayali kendi ülkesinin kendine yetebiliyor olmasıdır. Örneğin elimizdeki binlerce lira verdiğimiz pahalı telefonları, lüks araçları kendimiz yapabiliyor konuma gelmektir. Bunun için öncelikle bu tarz teknolojiyi üretebilecek nesilleri yetiştirmemiz de gerekmektedir. Günümüzde yetişen nesiller maalesef ki bilimi, sanatı, teknolojiyi gerektiği gibi tanımadan büyümektedir. Yalnızca tüketen değil aynı zamanda üreten bir nesile sahip olabilmek için ilk yapmamız gereken onları bilim, sanat, teknoloji gibi üretim yapılacak alanlarla tanıştırmak olacaktır. Bilim şenlikleri bu amaç içerisinde en çok verim alınabilecek organizasyonlar arasındadır. Bilimi eğlence ile harmanlayarak işin içine biraz da şov katarak toplumun ilgisini bilime çekmek oldukça mümkündür.

Neden bilim şenliği düzenlemelisiniz? Sorusuna gelirsek her markanın toplum üzerinde olumlu etki bırakabilmek için reklam ve tanıtım kampanyalarına ihtiyaçları vardır. Eğer bir marka olarak topluma fayda sağlayıp aynı zamanda kendi tanıtımınızı yapmayı amaçlıyorsanız bilim şenliği düzenlemek sizin için harika bir fırsat olacaktır. Kurumuzun/markanızın toplum tarafından bilinirlik ve sadakat kazanması adına bu tarz fayda sağlayan projelerde isminizi görmeleri size büyük bir verim olarak geri dönecektir.

Bu sebeple hedefinizde geleceğinize her yönden yatırım yapmak varsa bir bilim şenliği organize etmek doğru karar olacaktır. Wes Team olarak diğer organizasyonlarda olduğu gibi bilim şenliği organizasyonlarında da üzerinizden tüm yükü alarak sizin için gereken organizasyon sürecini yürütüyoruz.

Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren bir firmaya sahip iseniz bilim şenlikleri toplum içerisinde gizli kalmış yetenekleri bulabilmeniz için de harika bir fırsattır. Organizasyon içerisinde sizin belirlediğiniz tema üzerinden yapılan bilim projeleri ve sahipleri ile tanışabilir ve bünyenize yeni yetenekler kazandırabilirsiniz.

Bilim şenlikleri ile geleceğinize iyi bir yatırım yapmak istiyorsanız WES Team olarak yanınızdayız!

P3