top of page

Bilim Şenlikleri

Bilimsel Etkinlikler

Bilim şenlikleri, ülkenin kendine yetebilir birey yetiştirme hedefini destekleyebilecek bir sosyal sorumluluk projesi olarak adlandırılabilir. Bilim, sanat ve teknoloji alanlarını tanıtarak gelecek nesillere üretim yapma kabiliyeti kazandırmak amaçlanır. Bilim şenlikleri, bilimi eğlenceli bir hale getirerek toplumun ilgisini çekebilme potansiyeline sahiptir. Bu etkinlikler, atölye çalışmaları, bilim gösterileri, yarışmaları, sergiler gibi farklı aktiviteleri içermektedir ve tüm yaş gruplarına hitap etmektedir. Özellikle 7-14 yaş grubu için oldukça önemlidir ve bu şenlikler sayesinde çocuklar, bilimi teorik olarak öğrendikleri okul derslerinden farklı olarak deneyimleyerek öğrenebilir ve yeteneklerini keşfedebilirler.

Eğer bir marka olarak toplum üzerinde olumlu etki yaratmak ve tanıtımınızı yapmak istiyorsanız, bilim şenliği düzenleme sizin için uygun bir fırsat olabilir. Toplumda bilinirlik ve sadakat kazanmanıza yardımcı olabilir. Teknoloji sektöründe faaliyet gösteren bir firma iseniz, bilim şenliği de yetenekli kişileri keşfetmenize fırsat sunabilir. Organizasyonlar içinde, belirli bir tema üzerinden yapılan projeleri inceleyerek

  • WES Team olarak dünyanın en iyi Bilim şenliklerini inceleyip, ülkemize uygun olarak geliştirme fırsatına sahibiz ve Konya Bilim Şenliği, Bursa Science Expo gibi çeşitli organizasyonlarda profesyonel ekibimizle yer alıyoruz. Bilim, teknoloji ve sanatın olduğu her alanda olduğumuz gibi Bilimşenliklerinde de bulunuyoruz.

Bilim kampı ve bilim gösterileri gibi organizasyonlarda edindiğimiz tecrübelerimizle profesyonel ve dinamik bir takım olarak Bilim şenliklerinde en iyi sonuçları ortaya koymayı amaçlıyoruz. Bu organizasyonlarda yapmış olduğumuz aktiviteler arasında; atölye çalışmaları, bilim yarışmaları, bilim şovları ve sergiler bulunmaktadır. Bu etkinlikler, hayal gücü ve yaratıcılık temelli çalışmalardır ve topluma faydalı, bilim alanında dikkat çeken her türlü çalışma entegre edilebilir.

Eğer geleceğinize iyi bir yatırım yapmak istiyorsanız, WES Team sizin yanınızdadır ve bilim şenliği organizasyonlarında tüm yükü üstlenerek işinizi kolaylaştırır.

  • Bilim şenlikleri hakkında blog yazımıza ulaşarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz. 

bottom of page