top of page
Image by Scott Webb

AstroWES 2022

DUYURU

Bursa Valiliği tarafından yapılan açıklamada Uludağ'da yer alan orman alanlarına girişler 31.08.2022 tarihine kadar yasaklanmıştır. Bu doğrultuda gündüz yapılacak etkinliklerin gerçekleştirilememesi sebebiyle AstroWES ileriki bir tarihe gece gözlemi etkinliği olarak ertelenmiştir. Detaylar çok yakında www.westeam.net adresinde olacak...

İlgili duyuruya buradan ulaşabilirsiniz.

astrowes-2022.jpg
astrowesozelfiyat.jpg

Perseid Meteor Yağmuru için 12-14 Ağustos tarihleri arasında Uludağ’da toplanıyoruz.

Konumu itibariyle ışık kirliliğinden uzak bir konumda yer alan Uludağ’da bu yıl da bilim meraklılarına ev sahipliği yapıyor. Perseid meteor yağmurunun oluşturduğu görsel şölene katılmak isteyen bilimseverlerin ailecek katılabileceği bir etkinlik hazırladık.

12 Ağustos saat 14.00’da başlayacak programda gün boyu yapılacak etkinliklerin yanında gece de perseid ve teleskop gözlemleriyle bilim dolu bir hafta sonu geçireceğiz.

Gündüz doğa macerasına çıkıyoruz

Uludağ’ın endemik bitki örtüsünü görmeden olmaz. Farklı yaş grupları için oluşturulan yürüyüş parkurları ile macera dolu bir doğa yolculuğu sizi bekliyor. Bunun yanında doğada yapılabilecek hem eğlendiren hem de öğreten birçok etkinlik gün boyu katılımcılarını bekleyecek.

Gece ise tam bir görsel şölen

Perseid yağmurunu bir de Uludağ’dan izleyin diyoruz ve susuyoruz. Işık kirliliği olmayan bir yerde hiç yukarıya baktınız mı? Aslında ne kadar çok yıldızın bizleri izlediğini görünce şok olacaksınız. Amatör astronomlar, akademisyenler ve alanında uzman kişilerin de katılacağı gözlem etkinliklerinde farklı marka modellerde teleskoplar da gözlem için sizleri bekliyor olacak.

Uludağ’a özel doğa ve uzay temalı birçok aktivite

Hem yetişkinlere hem de çocuklara özel bir program hazırlıyoruz. Çocuğum eğlenir ben sıkılırım diye düşünüyorsanız yanılırsınız hatta çocuğundan daha çok sıkılanlar bile olabilir. Çocuğum yok katılmayayım diyenler de varsa bilimin yaşı yoktur sen de gel diyoruz.

Etkinliklerin her biri gün içerisinde seanslar şeklinde gerçekleştirilecek. Böylece kendi tarzına uygun bir programla etkinliğin tadını çıkartabilirsiniz.

Bu sene farklı bir satış modelini uyguluyoruz

Etkinlik biletleri, 2 gün boyunca yapılacak tüm aktivitelere katılmanızı sağlayacak. 6 yaşa kadar olan minikler için ücretsiz olarak katılabilirler.

 

Etkinlik biletlerine konaklama, yiyecek ve içecekler dahil değildir.

12-13-14 Ağustos tarihleri boyunca Oksijen Zone Hotel’de yapılacak olan etkinlikler için kendinize en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz.

 

Nerelerde konaklayabilirim?

 

  • Uludağ’da yer alan kamp alanlarında çadırda kalabilirsiniz. Milli Parklar Müdürlüğü tarafından işletilen alanlarla ilgili bilgi için Uludağ Kamp Alanları adresini inceleyebilirsiniz.

 

Etkinlik alanına en yakın bölgeler Sarıalan ve Çobankaya çadır alanları Oksijen Zone Hotel’e otomobil ile  5-6 dakika mesafededir.

  • Karavanınızla gelebilirsiniz.

 

  • Bursa’da kalıp gece dönüş yapabilirsiniz. Ertesi gün de tekrar çıkabilirsiniz. Uludağ’dan Acemler metro istasyonu arası 32 km’dir.

 

Yiyecek ve içecek konusunda ise Oksijen Zone Hotel içerisinde aperatif ve yemek seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

 

Güzel deneyimler biriktirin

Sizler gibi bilim sever insanlarla birlikte unutamayacağınız bir görsel şölen hepimizi bekliyor.

Sorularınız ve bilgi için;

 

0555 868 98 66

bottom of page