top of page
Image by Scott Webb

23 Nisan Etkinlikleri

Her yıl milli bayramımız olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm dünya çocuklarıyla beraber coşkuyla kutlanıyor.  Törenlerde ve şenliklerde gerçekleştirilen yöresel halk oyunları ve danslar, şiirler, şarkılar için aylar öncesinden çalışmalar başlıyor. Bu etkinlikler kamu kurumları tarafından halka açık olarak planlanırken özel şirketler de çalışanlarıyla birlikte kutlamak için programlar hazırlıyorlar.

Teknoloji çağının içine doğan çocuklar, teknolojiyle ve bilimle beraber büyüdüler. Bu anlamda yapılan etkinliklere bilim ve teknoloji temasının da eklenmesiyle hem bayramın amacına uygun hem de çocuklarımız için ilham verici bir organizasyon ortaya çıkacaktır.

Bilimi kullanan, bilimle eğlenen ve bilimle büyüyen çocukların bakış açıları, fikirleri ve hayal dünyaları her zaman daha geniş olmuştur ve olacaktır. Bizler de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda değerli çocuklarımızla beraber, unutulmayacak bir bilim etkinliği hazırlamanıza yardımcı olmak istiyoruz.

Wes Team olarak hazırladığımız bilim etkinlikler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programınıza değer katacak, çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlayacaktır. Geleceğe umut olan çocuklarız için bayramın bu şekilde kutlanması da onlara eşsiz bir deneyim katacaktır. 

23 Nisan’da Çocuklarla Yapılabilecek Etkinlikler

  • Bilimsel Atölye Çalışmalar

  • Bilim Gösterileri

  • Planetaryum Gösterimleri

  • Gökyüzü Gözlemi

  • Bilim Temalı Gezici Sergiler

  • Bilim İnsanları ile Söyleşiler

  • Robotik ve Maker Yarışmaları

Bilim etkinliklerinde Çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri, bilim etkinliklerinde, hayal kurmaları ve özgürce üretebildikleri bir ortam sunmak istiyoruz.  Aynı zamanda bilimle ve gösteri deneyleriyle karşılaşan çocukların, hayal dünyalarının gelişmesini ve bilime karşı istek ve ilgilerinin artmasına da katkı sunmak istiyoruz.

Sizler de hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda unutulmaz ve iz bırakan bir program hazırlamak isterseniz sizlere yardımcı olmayı çok isteriz. 

bottom of page